• Dzień Ziemi

      2023-05-17

      22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy wszystkich i młodych i tych trochę starszych.

      Nasza szkoła już od kilku lat aktywnie uczestniczy w różnych akcjach mających na celu dbałość o naszą małą ojczyznę.

      W tym roku nauczyciele i uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie wykonywali plakaty związane z tematyką tegorocznych Dni Ziemi „Ziemia na krawędzi”, szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątamy dla Polski”, uczniowie i nauczyciele mieli na sobie zielone elementy garderoby lub inne zielone gadżety.

     • 232. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      2023-04-28

      W piątek, 28 kwietnia 2023 roku, obchodziliśmy w naszej szkole 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. Czyniła z Rzeczypospolitej Polskiej monarchię konstytucyjną. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

     • Warsztaty edukacyjne w Zakątku Odkrywców

      2023-04-26

      W dniu 26 kwietnia 2023r. klasy Ib oraz IIa wybrały się na wycieczkę autokarową do Zakątka Odkrywców w Starym Boryszewie.Dzieci oglądały eksperymenty naukowe,następnie z niewielką pomocą instruktorów samodzielnie wykonały maskotkę misia.Po pracy przyszedł czas na odpoczynek, uczniowie wypili pyszny, zdrowy soczek.Kolejnym punktem zajęć było upiększenie misiowych maskotek aby,każda z nich była jedyna w swoim rodzaju,niepowtarzalna.Czas bardzo szybko upłynął,trzeba było wracać do domu.Dzieci powróciły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

     • Świetlicowy konkurs na zakładkę do książki

      2023-04-24

      Konkurs na zakładkę do książki to już świetlicowa tradycja, którą pielęgnujemy co roku przy okazji Światowego Dnia Książki. Od 20 - 24 kwietnia wychowankowie świetlicy biorący w nim udział z wielką dbałością i kreatywnością tworzyli swoje dzieła. Wszyscy dysponowali tym samym materiałem i wykonywali prace tą samą techniką. Gotowym pracom został nadany numerek identyfikacyjny. Jury w składzie p.Beata Rochowicz i p. Anna Gadomska przyznało następujące nagrody:

     • GRA PROFILAKTYCZNA CUDER

      2023-04-14

      CUDER wspomaga wychowanie poprzez obniżanie lęku oraz wzmacnianie rozwoju duchowego. Gra, jak symulator życia, pozwala trenować sposoby rozwoju i uczy rozpoznawać zagrożenia. Równocześnie stanowi doskonałą okazję do rozmów na ważne i istotne w życiu młodego człowieka tematy, bo im bardziej uczeń refleksyjny tym lepiej chroniony jest przed zagrożeniami.

     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

      Od 6 marca 2023r. rusza rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu. Wnioski można składać w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Wnioski dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły zpobiezun.edupage.org (w zakładce dokumenty -> Przedszkole)

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      2023-04-03

      W dniu 03.04.2023r. obchodziliśmy w ZPO w Bieżuniu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i Nauczyciele posiadali niebieski element ubioru jako symbol akceptacji i zrozumienia dla dzieci w spektrum autyzmu.W klasach Ib oraz IIa odbyły się lekcje,których celem było wprowadzenie uczniów w omawianą problematykę. Punktem wyjścia do rozważań była opowieść terapeutyczna Urszuli Morgi Panda Boniaopowiadająca historię małej pandy,która nie potrafiła chodzić po drzewach. Dzieci dowiedziały się,że warto pokonywać swoje słabości oraz dążyć do wyznaczonego celu.Uświadomiły sobie,że każdy człowiek jest inny,ma prawo inaczej się zachowywać.Kolejnym punktem zajęć była seria pytań i odpowiedzi oraz dyskusja o trudnościach jakie mogą napotykać na swojej drodze dzieci w spektrum autyzmu,a także sposobów wsparcia przez rówieśników w szkole.Klamrą kończącą obchody Światowego Dnia Świado

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      2023-03-16

      W czwartek 27 marca 2023 roku najmłodsi uczniowie  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować. Od tego momentu uczniowie klasy 1a i 1b stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

     • Little Red Riding Hood

      2023-02-08

      "Little Red Riding Hood" w wykonaniu klasy VIIIc

      W ramach doskonalenia umiejętności językowych oraz szerzenia nauki języki angielskiego8 i 9 lutego uczniowie klasy VIIIc przedstawili inscenizację bajki Czerwony Kapturek w języku angielskim. Widzami były przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas naszej szkoły. Występ zrobił ogromne wrażenie na widzach. Wszystkim bardzo podobała się gra młodych aktorów oraz piękna scenografia, którą uczniowie przygotowali własnoręcznie. Spójrzcie sami.

     • Świetlicowy konkurs na bombkę

      2023-01-27

      W tegorocznym konkursie świetlicowym na bombkę wzięło udział ośmioro wychowanków.Materialy do prac kupione zostały dzięki uprzejmości Rady Rodziców. Ze względu problem z dokupieniem materiałów prace te rozciągnięte zostały w czasie i wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu otrzymali jednakowe upominki oraz możliwość zabrania swoich prac do domu,co okazało się dla dzieci największą nagrodą.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • ODWIEDŹ NASZ

  • Godziny dzwonków

   Sobota 03.06.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych