• JASEŁKA

     • 2022-12-22

          Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest przedstawienie inscenizacji związanej z tym wydarzeniem zwanej Jasełkami. 

         Tradycyjnie odbyły się one w naszej szkole 22 grudnia w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. Społeczność szkolna i zaproszeni goście po raz kolejny mogli zobaczyć historię związaną z  narodzeniem Jezusa poprzedzoną sceną zwiastowania w wykonaniu uczniów z klas VIII i VII. Młodzi artyści wcielili się w rolę Józefa, Maryi, pasterzy, trzech króli ale nie zabrało też akcji rozgrywającej się na dworze króla Heroda. 

           Znana historia narodzin Zbawiciela poprzedzona była w tym roku występem uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty wykonując instrumentalne wersje znanych kolęd. Nie zabrakło również śpiewu kolęd w wykonaniu uczennic naszej szkoły, które  wprowadziły zgromadzoną w hali publiczność w świąteczny nastrój. 

           Po występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor dziękując uczniom za piękny występ i zaangażowanie. Nie zabrakło również  świątecznych życzeń złożonych całej społeczności szkolnej przez Panią Dyrektor oraz obecnego wśród zaproszonych gości Pana  Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń. 

            Za przygotowanie jasełek odpowiedzialna była p. J. Ludwiczak, o oprawę muzyczną i instrumentalną zadbał p. M. Nastachowski a piękną scenografię przygotowała p. M. Nastachowska. 

     • Andrzejki w świetlicy szkolnej

     • 2022-11-29

         Tak jak każdego roku w świetlicy szkolnej nie mogło zabraknąć wróżb andrzejkowych. Zgromadziliśmy się, jak tradycja każe, 29 listopada żeby zaspokoić naszą ciekawość i odczytać przyszłość z kart, kości, szpilek, serduszek czy butów.Ten czas okazał się wspaniałą okazją do integracji zespołu świetlicowego.

     • Dzień Misia w świetlicy szkolnej

     • 2022-11-28

         Dla uczczenia święta ukochanej przez dzieci maskotki- pluszowego misia wychowankowie zmierzyli się w quizie dotyczącym znajomości bajek,których bohaterami są niedźwiadki oraz wiedzy na temat ciekawostek z życia niedźwiadka. Wychowankowie tworzyli swoje misie z kółeczek,przystąpili do grupowych prac plastycznych, wypełniając postaci misia wybraną technika plastyczną.Ogrom pracy dał się dzieciom we znaki ale pracę doprowadzone zostały do końca i zdobiły naszą świetlicę wywołując uśmiech na naszych twarzach.W corocznym fotograficznym konkursie "Mój pluszowy miś" wręczono cztery nagrody,które otrzymały

      1.Gorgosz Amelia kl.I b

      2.Stempkowska Zuzanna kl.II a

      3.Nastachowska Wiktoria kl.III a

      oraz wyróżnienie1.Stawicki Adrian kl.I b

      Drobne nagrody ufundowane zostały dzięki uprzejmości Rady Rodziców.

     • ŚWIETLICA SZKOLNA

     • 2022-10-20

         Po zakończonych lekcjach spędzamy miło czas w świetlicy szkolnej. Korzystamy z pomocy wychowawców przy odrabianiu lekcji,bawimy się wspólnie, wykonujemy rozmaite prace plastyczne np.z wykorzystaniem darów jesieni - portret pani jesieni, kompozycje z liści,ludziki z kasztanów,jeże z papieru, rozwiązujemy ogromne krzyżówki i pamiętamy o świętach narodowych.