• SUKCESY W LEONIADZIE POLONIOSTYCZNO-HISTORYCZNEJ

     • 2023-05-10

         Konkurs  „ LEONIADA 2023” rozstrzygnięty  - nasze uczennice na podium 

                10 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły  wzięli udział podsumowaniu kolejnej III edycji  „Leoniady”,  czyli zespołu międzyszkolnych konkursów interdyscyplinarnych dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa Leona Wetmańskiego  w Sierpcu 

              Tegorocznymi  laureatkami Leoniady”  polonistyczno-historycznej zostały uczennice klasy 8 c:  Maja Grześkiewicz , która zajęła I miejsce oraz Anna Dobrosielska, która została laureatką III miejsca. 

           Wszystkim uczestnikom , a szczególnie nagrodzonym finalistkom serdecznie gratulujemy. 

     • Dzień Ziemi

     • 2023-05-17

        22 kwietnia  miliony ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy wszystkich i młodych i tych trochę starszych.

        Nasza szkoła już od kilku lat aktywnie uczestniczy w różnych akcjach mających na celu dbałość o naszą małą ojczyznę.

        W tym roku nauczyciele i uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie wykonywali plakaty związane z tematyką tegorocznych Dni Ziemi „Ziemia na krawędzi”, szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątamy dla Polski”, uczniowie i nauczyciele mieli na sobie zielone elementy garderoby lub inne zielone gadżety.

      Ewa Grabowska

     • 232. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • 2023-04-28

         W piątek, 28 kwietnia 2023 roku, obchodziliśmy w naszej szkole 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. Czyniła z Rzeczypospolitej Polskiej monarchię konstytucyjną. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

         Zrównała w prawach politycznych mieszczan i szlachtę, a chłopi otrzymali ochronę państwa.

         Jej uchwalenie było wielkim wydarzeniem, nie tylko w dziejach Polski, ale także w dziejach świata.

         W związku z tym uczciliśmy to święto uroczystą akademią pod hasłem: ,,Święta miłości kochanej Ojczyzny…”. Uczniowie klas : VIII c, VII a, VI a, V b pod kierunkiem p. Agnieszki Sochackiej, p. Marii Leśkiewicz, p. Doroty Szkolmowskiej, p. Marka Nastachowskiego przygotowali montaż słowno- muzyczny, by jak najwierniej oddać atmosferę tamtych lat. Ciekawymi akcentami były: scenka obrazująca obrady Sejmu Wielkiego oraz film, ukazujący przebieg uchwalenia Konstytucji 3 Maja .

         Oto krótka fotorelacja .

     • Warsztaty edukacyjne w Zakątku Odkrywców

     • 2023-04-26

         W dniu 26 kwietnia 2023r. klasy Ib oraz IIa wybrały się na wycieczkę autokarową do Zakątka Odkrywców w Starym Boryszewie.Dzieci oglądały eksperymenty naukowe,następnie z niewielką pomocą instruktorów samodzielnie wykonały maskotkę misia.Po pracy przyszedł czas na odpoczynek, uczniowie wypili pyszny, zdrowy soczek.Kolejnym punktem zajęć było upiększenie misiowych maskotek aby,każda z nich była jedyna w swoim rodzaju,niepowtarzalna.Czas bardzo szybko upłynął,trzeba było wracać do domu.Dzieci powróciły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

     • Świetlicowy konkurs na zakładkę do książki

     • 2023-04-24

         Konkurs na zakładkę do książki to już świetlicowa tradycja, którą pielęgnujemy co roku przy okazji Światowego Dnia Książki. Od 20 - 24 kwietnia wychowankowie świetlicy biorący w nim udział z wielką dbałością i kreatywnością tworzyli swoje dzieła. Wszyscy dysponowali tym samym materiałem i wykonywali prace tą samą techniką. Gotowym pracom został nadany numerek identyfikacyjny. Jury w składzie p.Beata Rochowicz i p. Anna Gadomska przyznało następujące nagrody:

      I miejsca1. Stempkowska Zuzanna kl.IIa  2. Nastachowska Wiktoria kl.IIIa  3.Przybułek Zuzanna kl.IIIb

      II miejsca1. Błaszczak Natalia kl.IIa  2. Zakrzewska Aleksandra kl.IIIa

      III miejsca1.Talarowska Anna kl.IIa  2. Marczak Maja kl.IIa  3. Redes Nikola kl.IIIa

      Drobne koszty związane z  nagrodami dla uczestników konkursu pokrył Samorzad Uczniowski.