• JASEŁKA

     • 2022-12-22

          Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest przedstawienie inscenizacji związanej z tym wydarzeniem zwanej Jasełkami. 

         Tradycyjnie odbyły się one w naszej szkole 22 grudnia w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. Społeczność szkolna i zaproszeni goście po raz kolejny mogli zobaczyć historię związaną z  narodzeniem Jezusa poprzedzoną sceną zwiastowania w wykonaniu uczniów z klas VIII i VII. Młodzi artyści wcielili się w rolę Józefa, Maryi, pasterzy, trzech króli ale nie zabrało też akcji rozgrywającej się na dworze króla Heroda. 

           Znana historia narodzin Zbawiciela poprzedzona była w tym roku występem uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty wykonując instrumentalne wersje znanych kolęd. Nie zabrakło również śpiewu kolęd w wykonaniu uczennic naszej szkoły, które  wprowadziły zgromadzoną w hali publiczność w świąteczny nastrój. 

           Po występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor dziękując uczniom za piękny występ i zaangażowanie. Nie zabrakło również  świątecznych życzeń złożonych całej społeczności szkolnej przez Panią Dyrektor oraz obecnego wśród zaproszonych gości Pana  Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń. 

            Za przygotowanie jasełek odpowiedzialna była p. J. Ludwiczak, o oprawę muzyczną i instrumentalną zadbał p. M. Nastachowski a piękną scenografię przygotowała p. M. Nastachowska. 

     • Andrzejki w świetlicy szkolnej

     • 2022-11-29

         Tak jak każdego roku w świetlicy szkolnej nie mogło zabraknąć wróżb andrzejkowych. Zgromadziliśmy się, jak tradycja każe, 29 listopada żeby zaspokoić naszą ciekawość i odczytać przyszłość z kart, kości, szpilek, serduszek czy butów.Ten czas okazał się wspaniałą okazją do integracji zespołu świetlicowego.

     • Dzień Misia w świetlicy szkolnej

     • 2022-11-28

         Dla uczczenia święta ukochanej przez dzieci maskotki- pluszowego misia wychowankowie zmierzyli się w quizie dotyczącym znajomości bajek,których bohaterami są niedźwiadki oraz wiedzy na temat ciekawostek z życia niedźwiadka. Wychowankowie tworzyli swoje misie z kółeczek,przystąpili do grupowych prac plastycznych, wypełniając postaci misia wybraną technika plastyczną.Ogrom pracy dał się dzieciom we znaki ale pracę doprowadzone zostały do końca i zdobiły naszą świetlicę wywołując uśmiech na naszych twarzach.W corocznym fotograficznym konkursie "Mój pluszowy miś" wręczono cztery nagrody,które otrzymały

      1.Gorgosz Amelia kl.I b

      2.Stempkowska Zuzanna kl.II a

      3.Nastachowska Wiktoria kl.III a

      oraz wyróżnienie1.Stawicki Adrian kl.I b

      Drobne nagrody ufundowane zostały dzięki uprzejmości Rady Rodziców.

     • Alpaki w płockim kinie Przedwiośnie!

     • 2022.12.19

      Alpaki w płockim kinie Przedwiośnie brzmi niemożliwie? A jednak..... 13 grudnia klasa 8c wraz z wychowawczynią p. Dorotą Szkolmowską i p. Beatą Lejman wzięła udział w żywej lekcji z alpakami. Było to niezwykłe spotkanie z tymi egzotycznymi zwierzętami, podczas którego poznaliśmy zwyczaje tych zwierząt, mogliśmy je nakarmić i wyprowadzić na spacer. Potem wzruszaliśmy się na cudownym filmie "Bella i Sebastian", żeby ostatecznie dotrzeć do kulminacyjnego punku wyjazdu Galerii Mazovia. Tam wpadliśmy w szał zakupów. Zobaczcie sami.

     • Międzynarodowy Dzień Misia

     • Oto jak nasi uczniowie z klas I-III celebrowali Międzynarodowy Dzień Misia.

      Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002roku. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego chętnie  celebrowane są  przez najmłodszych. Dziecięcy świat zabawek ma bardzo wiele popularnych pluszowych bohaterów: Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Mis Uszatek czy Miś Paddington.

      Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego co dobre, ciepłe i delikatne. Nic dziwnego, że tej zabawce ustanowiono święto.

       

     • UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

     • 2022-11-10

             Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Pielęgnować w taki sposób by nasz kraj nie porzucił tradycji i wartości „Żeby Polska była Polską….” 

            10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskano niepodległość.  

           W czasie  akademii uczniowie pod kierunkiem Panów  Sławomira Kosina oraz Artura Kraśniewskiego zaprezentowali w przepiękny sposób „podróż”  naszej Ojczyzny od stacji NIEWOLA do stacji WOLNOŚĆ. Przekazane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz melodiami w wykonaniu uczennic przygotowanych prze Pana Marka Nastachowskiego co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych wyjątkowych chwil.        Serdecznie gratulujemy aktorom i muzykom wspaniałego występu! 

       

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • 2022-11-08

         W dniach 7-8. 11. 2022 obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najsympatyczniejszych świąt- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (ustanowiony na pamiątkę urodzin Walta Disneya). W tych dniach nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in. księżniczki, rycerzy, spidermanów, Czerwone Kapturki i  czarownice.  

      W bajkowym spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I-III.  Dzieci  miały okazję obejrzeć  inscenizację jednej z najpopularniejszych bajek: Czerwonego  Kapturka”. Ze skupieniem wysłuchały historii o Kopciuszku. Ponadto rozwiązywały bajkowe zagadki, pracowały w grupach zmagając się z zadaniami sprawdzającymi znajomość baśni i bajek. Ostatnim punktem programu był bajkowy pokaz mody, na który zostali zaproszeni także uczniowie klas IV-VIII, którzy tego dnia  przywdziali fantastyczne kostiumy Dzień Postaci z bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, bogacą słownictwo. Takie spotkania sprzyjają także integracji całej społeczności szkolnej. Myślę, że i dla dzieci, i dla dorosłych był to czas dobrej zabawy.  

     • WYCIECZKA KLAS VIA i IVB

     • 2022-10-06

         6 października 2022r. uczniowie klasy VIa oraz IVB, wraz z opiekunami-p. K.Jabłońską, B.Lejman i M.Leśkiewicz, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy pierwsze kroki skierowaliśmy w stronę Łazienek Królewskich. W przestrzeniach letniej rezydencji ostatniego króla Polski uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat czasów stanisławowskich.  

      Uczestniczyliśmy w jednej z proponowanych przez placówkę  lekcji muzealnych. Zwiedziliśmy Starą Oranżerię, w której znajduje się Królewska Galeria Rzeźby, zajrzeliśmy do królewskiego teatru, a niektórzy z naszych uczniów przywdziali stroje z epoki.  

      Następnie udaliśmy się do Teatru Buffo, gdzie na dwie godziny zostaliśmy porwani do magicznego świata Piotrusia Pana. Zachwyciła nas scenografia czarodziejskiej wyspy oraz pirackiego statku Kapitana Haka. Byliśmy pod wrażeniem muzyki, kostiumów i układów choreograficznych, ale największy podziw wzbudziła w nas gra młodych aktorów, którzy dosłownie latali nad sceną i naszymi głowami.  Pełni pozytywnych emocji opuściliśmy teatr i na zakończenie wycieczki wybraliśmy do restauracji, aby się posilić. Wycieczkę do stolicy uważamy za udaną.  

     • RapPedagogia - spotkanie profilaktyczne

     • 2022-11-03

          W czwartek 3 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z założycielem fundacji ,, Młodzi dla Młodych”  Dobromirem Makowskim. 

      Projekt, z którym przyjechał do nas twórca nosi nazwę Rap Pedagogia , oparty był na muzyce hip - hop i elementach profilaktyki. 

      Spotkanie podzielone zostało na dwie cześć. Pierwsza część pod tytułem ,, Dzień dobry” przeznaczona była dla klas IV-VI, druga ,, Rap Pedagogia. Masz jedno życie, powtórki nie będzie” dla uczniów klas VII-VIII. 

      Prowadzący w ciekawy  sposób zachęcał uczniów do życia wolnego od nałogów i agresji, przestrzegał przed tym, aby nie dać się oszukać tym, których nazwał ,, złodziejami marzeń” i będą namawiać do tego, by sięgać po używki.  Zwracał uwagę na to jak ważna jest asertywność , budowanie poczucia własnej wartości, szacunek do siebie i innych oraz pomoc okazywana sobie nawzajem Zachęcał też  to tego, by młodzi ludzie czytali książki, rozwijali swoje zdolności i zainteresowania. 

      Spotkanie przebiegało w atrakcyjnej formie: wykład przeplatany muzyką hip - hop i scenki - moduły profilaktyczne z czynnym udziałem uczniów. To wszystko sprawiło, że uczniowie  ze skupieniem słuchali tego, co prowadzący miał im do przekazania. 

       

       

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • 2022-10-28

         Pasowanie na Ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Początek szkoły wiąże się z mnóstwem emocji, a uroczystość pasowania na pierwszoklasistę wzrusza dzieci i rodziców. 28 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły w obecności rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość została uatrakcyjniona krótkim występem małych aktorów. Następnie Pani Jolanta Pawłowska  dyrektor szkoły wręczyła uczniom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Po tych wszystkich emocjach i przeżyciach wszyscy udaliśmy się do klas na słodki poczęstunek.

     • Mniej odpadów - czyste środowisko

     • 2022-10-26

          Uczniowie klas IV-VIII ZPO w Bieżuniu wzięli udział  w konkursie ekologicznym organizowanym przez Starostę Żuromińskiego Mniej odpadów- czyste środowisko. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań młodzieży ekologią i ochroną środowiska, kształtowanie postaw ekologicznych i zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży powiatu, inicjowanie działań praktycznych w celu poprawy stanu środowiska - zmniejszania ilości odpadów. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie z odpadów torby na zakupy. Do etapu powiatowego komisja szkolna wybrała prace Amelii Jaskulskiej z klasy VIa i Oskara Wrony z klasy Va. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.                                                   

     • ŚWIETLICA SZKOLNA

     • 2022-10-20

         Po zakończonych lekcjach spędzamy miło czas w świetlicy szkolnej. Korzystamy z pomocy wychowawców przy odrabianiu lekcji,bawimy się wspólnie, wykonujemy rozmaite prace plastyczne np.z wykorzystaniem darów jesieni - portret pani jesieni, kompozycje z liści,ludziki z kasztanów,jeże z papieru, rozwiązujemy ogromne krzyżówki i pamiętamy o świętach narodowych.

     • Wycieczka klasy VIII B

     • 2022-10-19

         W dniach 19.10 -21.10 2022r wyruszyliśmy całą klasą VIIIb w podróż na południe Polski w ramach programu "Poznaj Polskę". Wycieczka sfinansowana w całości z funduszów programowych i Gminy Bieżuń(20%). Mieliśmy okazję zwiedzać sztolnie kopalni Wieliczka, Zamek Żup Krakowskich. Drugiego dnia wjechaliśmy na Bachledówkę poznając historię tego miejsca związaną z Prymasem Wyszyńskim i Papieżem Janem Pawłem II. Spędzając później cały dzień w dolinie Strążyskiej i urokliwych miejscach samego miasta Zakopane. Trzeciego dnia żegnamy Tatry i ruszamy do Krakowa, a tam atrakcji historycznych co niemiara. Zamek na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki z hejnalistą (słyszeliśmy i widzieliśmy :-) i ta niezapomniana atmosfera miasta z tak wielką tradycją i historią. Z wycieczki wracamy z nadzieją, że uda się ruszyć w inne równie atrakcyjne strony naszego kraju, o czym na pewno powiadomimy. Dziękujemy wychowawcy p. Markowi Cimochowskiemu i p. Piotrowi Czajkowskiemu za organizację wycieczki i opieką nad nami.

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

     • 2022-10-13

           Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.      

        Właśnie z tej okazji 13 października 2022 roku w naszej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud, jaki wkładają w ich edukację. 

      Mottem uroczystości było hasło: „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…”  

       W tym wyjątkowym dniu uczestniczyli  zaproszeni goście : emerytowani nauczyciele, p. Andrzej Szymański – Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń, p. Nina Pachniewska – Inspektor Oświaty, p. Małgorzata Kraśniewska – Dyrektor MGOK w Bieżuniu, p.  Jerzy Piotrowski – Kierownik Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu oraz przedstawiciele Rady Rodziców   

       Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Pawłowska , która serdecznie powitała wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli,  wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów , oddając im głos. 

        Artyści – uczniowie z klasy VI b, VIII a i c - w zaprezentowanym programie artystycznym słowem , wierszem i  piosenką   wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Do życzeń dołączyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz harcerze i zuchy, wyrażając wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce okazywane podczas pracy z dziećmi 

        Radosne dźwięki muzyki i słowa pełne mocy stworzyły wyjątkową i miłą  atmosferę. 

        Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły słodkich upominków oraz  nagród  Burmistrza i Dyrektora   wyróżnionym  nauczycielom   Życzenia popłynęły również od Rady Rodziców na czele z Panią Przewodniczącą, która przekazała piękny bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor.  

           Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierował w stronę grona pedagogicznego p. Andrzej Szymański,, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela. 

         Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. 

         Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!