• CZYTAMY Z SERCEM

     • 2022-10-10

         W ramach promocji czytelnictwa nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej, pt." Czytamy z sercem". To inicjatywa, łącząca obchody dwóch świąt, które przypadają 29 września- Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, ale również pogłębianie wiedzy na temat budowy i funkcjonowania serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia.  

      W naszej bibliotece mieliśmy przyjemność gościć grupy przedszkolne oraz klasy 1-3. Wśród wielu propozycji znalazły się: głośne czytanie książek, scenki profilaktyczne, rozmowy na temat dbania o nasze zdrowie.  

      Starsi uczniowie czytali młodszym kolegom podczas lekcji. W tych dniach wszyscy na chwilę zatrzymaliśmy się, aby wsłuchać się w rytm naszych serc. Za rok na pewno znów będziemy częścią tej pięknej akcji. 

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZPO w Bieżuniu

     • 7 października 2022r. w Zespole Placówek Oświatowych w Bieżuniu został zorganizowany XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

        Akcja miała zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie podstawowych działań matematycznych. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Komisje uczniowskie egzaminowały uczniów klas III-VIII szkoły podstawowej oraz osoby dorosłe.

        Egzaminatorzy odwiedzili bieżuńskie instytucje - Urząd Miasta i Gminy, Posterunek Policji, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Przepytywani byli między innymi: pan Burmistrz Andrzej Szymański, pani Dyrektor biblioteki Małgorzata Kraśniewska, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, nauczyciele i pracownicyZPO oraz mieszkańcy Bieżunia.

        Każda osoba, która pomyślnie zdała egzamin otrzymała certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami tej akcji były nauczycielki matematyki Maria Domeradzka i Ewa Grabowska.

     • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • 2022-09-28

          28 września 2022 r.  w naszej szkole wśród uczniów klas IV- VIII zostały przeprowadzone wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023. 

      Wybory poprzedziła kampania wyborcza, podczas której kandydaci przedstawili swoje pomysły i propozycje na plakatach wyborczych umieszczonych na szkolnych korytarzach. 

      Na specjalnie wydrukowanych kartach każdy uczeń mógł oddać jeden głos na kandydata do Zarządu jak i na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. 

      Po przeliczeniu głosów przez komisję wyborczą, którą tworzyła 5 osobowa grupa uczennic z klasy VIII, wyłoniono nowy skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023: 

      Przewodnicząca  -  Anna Dobrosielska - klasa VIII c

      Zastępca -  Sandra Szulecka- klasa VIII a 

      Członek Zarządu -  Amelia Jaskulska klasa VI a 

       

      Nowo wybranym władzom SU serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej. 

      Opiekunami SU zostali: p. Ewelina Dylągowska , p. Sławomir Kosin i p .Grzegorz Budzich  

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • 2022-09-16

             W dniu 16 września uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Bieżuniu przyłączyli się do akcji „ Sprzątanie świata- Polska 2022- Wszystkie śmieci są nasze” zgodnie ze słowami Wojciecha Młynarskiego „ Posprzątajmy Polskę wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci , z tych jutrzejszych też.”  

      Uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki ruszyli do pracy. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. 

      Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość  otoczenia. 

           Jesteśmy bardzo wdzięczni Burmistrzowi Miasta i Gminy Bieżuń i Zakładom Komunalnym w Bieżuniu  oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i wzięły udział w tegorocznej akcji  „ Sprzątanie świata- Polska 2022” 

                                                                                                                                       SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • 2022-09-01

             1  września 2022 r. był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2022/2023 . Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał pan dyrektor Artur Kraśniewski, witając zaproszonych  gości, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów , którzy dopiero rozpoczynają przygodę z edukacją, życząc  im sukcesów  i dobrych ocen 

          W tym roku naszą uroczystość uświetniła obecność Burmistrza Miasta i  Gminy  Bieżuń - pana Andrzeja Szymańskiego, który skierował  do naszych uczniów kilka ciepłych słów i miłych  życzeń oraz podziękowania  panu Arturowi Kraśniewskiemu za  sumienne pełnienie obowiązków dyrektora szkoły a także oficjalnie powierzył funkcję  Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu p. Jolancie Pawłowskiej, której  pogratulował wygranej w konkursie dyrektorskim, życząc  sukcesów i satysfakcji  w pracy na nowym stanowisku. 

        Następnie nowo powołana  pani dyrektor przedstawiła  informacje dotyczące organizacji  nowego roku szkolnego ,życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole , rodzicom – cierpliwości, a nauczycielom – pasji nauczania 

         Uroczystości towarzyszyło wspomnienie 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar tych tragicznych , pełnych grozy i pogardy czasów. 

         Po części oficjalnej uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na pierwsze powakacyjne   spotkania z wychowawcami.  

         Jutro rozpoczynamy kolejną podróż w świat wiedzy!