2024-09-30
DZIEŃ PATRONA
- 48
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
2024-09-20
Dzieci z Naszego Przedszkola spędziły ten wyjątkowy dzień w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu. Atmosfera była radosna.Dzieci brały udział w wielu konkursach, zagadkach i quizach.Główną atrakcją dla naszych maluchów był spektakl pt. ,, Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie".Uśmiech na twarzach dzieci wywołał również słodki poczęstunek.Dzień ten był pełen niespodzianek.
"Kleszcze kontra człowiek - bitwa o każdą kroplę" - prezentacja Amelii Jaskulskiej
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024
2024-09-20
23
MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
2024-09-13
13 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki .Dzień ten wypełniony był kolorowymi kropkami.Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny w którym główną bohaterką była kropeczka.Tego dnia przedszkolaki, poza liczeniem kropek, zabaw ruchowych i tanecznych wykonały także prace plastyczne z kropką w roli głównej oraz pomalowały farbami gipsowe kropeczki.W naszym przedszkolu było - ,, kropkowo" - kolorowo i radośnie.
11
BIEDRONKI W "LAPPYLAND"
2024-09-16
16 września ,, Biedronki`` odwiedziły ogród zoologiczny ,, Lappy Land`` .Celem wycieczki było czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą i zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt.Podczas spaceru po alejach ogrodu spotkaliśmy 30 gatunków zwierząt z całego świata. Wiele emocji wzbudził wśród dzieci pobyt u lemurów oraz ich karmienie. Na swojej drodze spotkaliśmy również renifera , surykatki, kangury, mary patagońskie, pawie, owieczki, skunksy, kozy, jeżozwierze.Wycieczka przedszkolaków do ogrodu zoologicznego była też doskonałą okazją do utrwalenia reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.Pobyt w ogrodzie ,, Lappy Land`` dostarczył dzieciom wiele radości i był wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w atrakcyjnym i bardzo ciekawym miejscu.
35
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
2024-09-02
2 września 2024 roku o godzinie 9.00 w hali sportowej naszej szkoły zainaugurowano nowy rok szkolny 2024/2025.
Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani dyrektor Jolanta Pawłowska, witając zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.
Uroczystość uświetniła obecność m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń - pana Andrzeja Sztybora, który skierował do naszych uczniów kilka ciepłych słów życząc zapału do zdobywania wiedzy, a także osiągania jak najlepszych wyników w nauce.
Następnie pani dyrektor przedstawiła informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Na zakończenie spotkania życzyła wszystkim uczniom wytrwałości w osiąganiu postawionych celów, nauczycielom- satysfakcji z wykonywanych zadań, a rodzicom- niewyczerpanych pokładów cierpliwości wobec swoich pociech.
Po części oficjalnej uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.
Przed nami kolejny rok szkolny wypełniony nauką, ale również pełen nowych wyzwań i wrażeń.
2
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
2024-06-21
20
KONKURS "TO NASZA SZKOŁA"
2024-06-19
Konkurs na filmik promujący naszą szkołę, zorganizowany przez Zespół do spraw Promocji Szkoły, rozstrzygnięty!Z dostarczonych prac najbardziej podobały się filmy czterech klas:IVa,Vb,VIIa i VIIb. Spośród tych filmów wyłoniono zwycięzców. Nagrodę zdobywają ex aequo dwa filmiki nakręcone przez klasy IVa i VIIa. Gratulujemy! Zwycięskie filmiki już można oglądać na stronie naszej szkoły a specjalna nagroda-niespodzianka trafi do uczniów klas IVa i VIIa we wrześniu.
Uważaj na kleszcze!
W ramach działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie zarażeniom chorobami przenoszonymi przez kleszcze, w naszej szkole każdego roku organizuje się szereg inicjatyw edukacyjnych. Te działania mają na celu zwiększenie świadomości uczniów oraz ich rodziców na temat zagrożeń związanych z kleszczami oraz sposobów ochrony przed nimi.
Uczniowie z klas VII-VIII zostali zaangażowani w tworzenie plakatów edukacyjnych dotyczących zagrożeń związanych z kleszczami oraz metod profilaktyki. Przygotowali również prezentacje i konkursy dla swoich kolegów i koleżanek.
Były również przeprowadzane przez nauczycieli pogadanki edukacyjne, podczas których omówiono:
- Jak rozpoznawać kleszcze i jakie są objawy ich ukąszeń.
- Jakie choroby przenoszą kleszcze i jakie są ich objawy.
- Jakie są najlepsze metody ochrony przed kleszczami i co robić w przypadku ukąszenia.
Opiekun: Ewa .Grabowska
Działania profilaktyczne dotyczące czerniaka.
W trosce o zdrowie uczniów oraz zwiększenie świadomości na temat nowotworów skóry, nasza szkoła podejmuje co roku szereg działań profilaktycznych dotyczących czerniaka. Akcje te miały na celu edukację młodzieży i dorosłych na temat zagrożeń związanych z czerniakiem oraz promowanie zdrowych nawyków, które mogą zapobiegać powstawaniu tego nowotworu.
Uczniowie z klas IV-VIII zaangażowali się w tworzenie plakatów edukacyjnych na temat czerniaka. Plakaty zawierały informacje o:
- przyczynach powstawania czerniaka,
- metodach profilaktyki,
- objawach, które powinny skłonić do wizyty u lekarza,
- znaczeniu regularnych badań dermatologicznych..
Uczniowie stworzyli również ulotki informacyjne na temat profilaktyki czerniaka. Ulotki zawierały zwięzłe i łatwo przyswajalne informacje o:
- czynnikach ryzyka związanych z czerniakiem,
- sposobach ochrony skóry przed słońcem,
- znaczeniu samobadania skóry.
Ulotki zostały umieszczone w miejscach użyteczności publicznej, co przyczyniło się do szerokiego rozpropagowania wiedzy na temat czerniaka w naszej społeczności.
Jednym z najważniejszych elementów naszej kampanii były pogadanki prowadzone przez uczniów dla ich rówieśników. Starsi uczniowie, po uprzednim przygotowaniu pod okiem nauczyciela biologii, odwiedzali młodsze klasy i przeprowadzali krótkie prezentacje. Pogadanki były interaktywne – uczniowie zadawali pytania, uczestniczyli w krótkich quizach i dyskusjach, co znacząco zwiększyło ich zaangażowanie i zainteresowanie tematem.
Opiekun: Ewa Grabowska
Dzień Ziemi
- 5
Dzień Ziemi to wyjątkowa okazja, aby uczniowie mogli zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. W tym roku szkolnym obchody Dnia Ziemi były pełne inicjatyw, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów.
Zgodnie z tradycją, tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w zielone elementy ubioru, symbolizujące naszą troskę o planetę..
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie, zaangażowali się w akcję sprzątania lokalnych terenów zielonych. Swojej małej ojczyzny.
Jednym z punktów programu był konkurs na plakat ekologiczny, w którym uczestniczyli uczniowie z wszystkich klas. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do refleksji nad problemami ekologicznymi i wyrażenie swoich pomysłów na ich rozwiązanie poprzez sztukę. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc plakaty o różnorodnej tematyce – od ochrony lasów, przez recykling, po walkę z zanieczyszczeniem powietrza.
.Nagrody zostały przyznane następującym uczniom:
Klasy I-III
- I miejsce: Natalia Sobierańska, klasa IIIa, Natalia Oleksiak, klasa IIIb
- II miejsce: Antonina Przywitowska, IIIb, Emilia Szydłowska, IIIb
- III miejsce: Adela Obrębska, klasa, IIIb, Maja Marczak, IIIa,
Klasy IV-VIII
- I miejsce: Wiktor Badaszewski, klasa IVa, Marta Grablewska, klasa VIa
- II miejsce: Amelia Fafińska, klasa VIIa, Zosia Lisowska, klasa IVa
- III miejsce: Wiktoria Zajdzińska, klasa IVa, Nikola Redes, klasa IVa, Amelia Budzich, klasa VIb
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne prezenty.
Osoby odpowiedzialne: Ewa Grabowska, Hanna Zachariasz
DZIEŃ DZIECKA
2024-06-03
EDUKACJA Z WOJSKIEM
2024-05-24
3
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
2024-04-30
W 2024 roku mijają 233 lata od uchwalenia Konstytucji 3 Maja,była pierwszą w nowożytnej Europie i drugą - po amerykańskiej - na świecie. W 11 artykułach opisano zasady funkcjonowania społeczeństwa i państwa. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone. W 1792 roku rozpoczęła się bowiem wojna polsko-rosyjska w obronie Konstytucji 3 Maja. Ostatecznie doszło do okupacji Polski, obalenia Konstytucji i drugiego rozbioru państwa.Święto 3 Maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL.Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.Jak co roku przedstawiciele społeczności szkolnej spotkali się tuż przed Majowym świętem by upamiętnić tę ważną rocznicę.Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: IVa, Vab i VIb wraz ze swoimi nauczycielami: p. K. Jabłońską, p. M. Kawczyńską, p. D. Szkolmowską i p. M. Nastachowskim.
9
ŚWIETLICA SZKOLNA
2024-04-23
W świetlicy szkolnej miło spędzamy czas,uczymy się wspólnej zabawy, wykonujemy prace plastyczne, pamiętamy o rozmaitych świętach. W ciągu ostatnich miesięcy świąt było sporo. Przede wszystkim zawitała do nas wiosna. W świetlicy powstały piękne Panie Wiosny - kukły z papieru. Święta wielkanocne były okazją do ozdabiania styropianowych jajeczek wybranymi technikami np. malowanie farbami wzorów czy oklejanie jajeczek kolorową włóczką. Na Dzień Ziemi rozmawialiśmy o sposobach na ochronę naszej planety i wykonywaliśmy prace plastyczne w grupach. Z okazji Dnia Książki czytaliśmy na głos, projektowaliśmy okładki książek. Tradycyjnie w związku z tym dniem przeprowadzony został w świetlicy konkurs na zakładkę do książki,do którego przystąpiło 15 wychowanków. Materiały do wykonania prac konkursowych uczestnicy otrzymali z zasobów świetlicowych - wystarczyło uruchomić wyobraźnię i projekt wprowadzić w czyn. Jury w składzie p. A.Gadamska, p E.Dylągowska, p. M.Nastachowski przyznało następujące nagrody:
I miejsce Natalia Błaszczak kl.IIIa
II miejsce Maja Marczak kl. IIIa
III miejsca Julia Sadowska kl. Ia, Anna Talarowska kl.IIIa
Symboliczne nagrody dla zwycięzców oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników zostały kupione za pieniążki od S.U.
22
ARCHIPELAG SKARBÓW
2024-04-25
W dniach 25-26.04.2024 r uczniowie klasy VIII i klas VII uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej ,,Archipelag Skarbów”.
Program ten stanowi cenną pomoc w przeciwdziałaniu zachowaniom problemowym i ryzykownym wśród młodzieży. Uczy zdrowego i mądrego stylu życia, zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii.
Dwa czterogodzinne bloki warsztatów zamieniały grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Trenerzy ukazywali młodym ludziom konkretne wskazówki jak radzić sobie z charakterystycznymi dla okresu dojrzewania silnymi impulsami uczuciowymi z obszarów seksualności, zauroczenia, złości, agresji. Uświadamiali młodzieży, że życie bez używek, kierowanie się trwałymi wartościami, rozumem, szacunkiem do siebie i innych jest koniecznym postępowaniem, jeżeli chce się w życiu osiągnąć prawdziwe szczęście, a nie jedynie jego namiastkę.
W trakcie programu prowadzone były ćwiczenia aktywizujące w których młodzież bardzo chętnie brała udział, za co też otrzymywała od trenerów drobne nagrody w podziękowaniu za zaangażowanie. Realizatorzy programu podkreślali, że młodzi ludzie mają w sobie pozytywny potencjał, który powinni wykorzystać do tego by realizować swoje marzenia, rozwijać pasje i żyć w wolności bez uzależnień i nałogów.
10
ŻONKILE - podziękowanie
2024-04-26
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
2024-04-18
3
ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI
2024-04-15
15 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Chrztu Polski. Z tej okazji urządzona w szkole została wystawka zawierająca najważniejsze informacje związane z tym świętem. Wystawce towarzyszyła projekcja filmu "Animowana historia Polski", czyli dzieje naszego państwa od momentu chrztu do czasów współczesnych. Projekcja poprzedzona była krótkim rysem historycznym o okolicznościach przyjęcia chrzytu. który pomógł młodszym uczniom zrozumieć to święto. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami wzięły udział w tak zorganizowanych obchodach oraz z uwagą obejrzały dzieje naszego narodu ma ekranie.
3
Archiwum Aktualności