Strona główna
WYCIECZKA DO BUŁGARII
2026-06-18
W dniach 8-16 czerwca dwadzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Bułgarii, której organizatorami były Szkoły Podstawowe w Borkowie Kościelnym, Goleszynie oraz Bledzewie. Głównym celem naszego wyjazdu był wypoczynek nad Morzem Czarnym oraz poznanie choćby namiastki historii i kultury tego zakątka Europy. Gorący klimat Złotych Piasków, szerokie, piaszczyste plaże, słoneczna pogoda zachwyciły nas już pierwszego dnia. Wspaniała atmosfera na wycieczce sprzyjała integracji oraz nawiązywaniu nowych znajomości. Budapeszt, zwiedzany przez nas w drodze powrotnej, oczarował nas monumentalną architekturą oraz pięknymi widokami nad Dunajem. Ten wspaniały czas na długo pozostanie w naszej pamięci.
EUROPA I JA
2026-06-16
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny EUROPA I JA stworzony przez Ilonę Broniszewską i realizowany w czasie zajęć edukacji wczesnoszkolnej w kl. I-III od września 2025r. do końca maja 2026r. - zakończony. Głównym założeniem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wybranych krajów: Grecja, Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy.
PRZEDSZKOLAKI W HAPPY PARKU
2026-06-02
2 czerwca 2026r. przedszkolaki z grup: Jagódki, Misie, Biedronki, Motylki oraz Smerfy wraz z wychowawcami wybrały się do „Happy Parku”. Wycieczka została zorganizowana w ramach Dnia Dziecka. Największą atrakcją dla dzieci były dmuchane trampoliny, baseny pełne kolorowych piłeczek oraz zjeżdżalnie. Ogromną atrakcją tego dnia była zabawa z maskotką Stich.
DZIEŃ DZIECKA
2026-06-01
Fotorelacja
20
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
2026-05-19
W dniach 18–19 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez trenerkę Akademii pod patronatem Anny Marii Wesołowskiej. Celem zajęć było kształtowanie postaw odpowiedzialności, rozwijanie świadomości społecznej oraz zwrócenie uwagi na znaczenie przestrzegania norm i zasad obowiązujących w życiu codziennym.
AKADEMIA Z OKAZJI 235. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
2026-04-30
Majowe święto to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków. Dzień 3 maja jest świętem narodowym, dniem pamięci o naszych przodkach, którzy chcieli ocalić Polskę przed upadkiem. W związku z tym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod hasłem ,,Wiwat Konstytucja!" przygotowana przez p. Agnieszkę Sochacką, p. Aleksandrę Mieszkowską, p. Ewelinę Dylągowską, p. Monikę Nastachowską oraz p. Marka Nastachowskiego.
ŚWIETLICOWY KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI
2026-04-23
W tegorocznej edycji konkursu świetlicowego wzięło udział 12 wychowanków. Spośród dwunastu prac jury w skłądzie p. Ewelina Dylągowska i p.Maria Wiśniewska wyłoniło trzy miejsca i jedno wyróżnienie.
I miejsce Blanka Gułajska kl. II b
II miejsce Magdalena Bielicka kl. II b
III miejsce Gabriela Kowalska kl. II a
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
2026-04-20
20 kwietnia 2026 roku w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I na czytelników. Głównym celem tego wydarzenia jest zachęcenie najmłodszych adeptów szkoły do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytelniczych.
Specjalnie na tę okazję została przygotowana (przez uczennice klasy IVa) krótka część artystyczna, podczas której dzieci poznały wszystkie etapy tworzenia książki- od pomysłu autora do momentu zakupu gotowego produktu w księgarni. Dobre wróżki zabrały dzieci w niezwykłą podróż do wydawnictwa, gdzie mogły one przyjrzeć się z bliska pracy redaktora, grafika czy korektorki. Uczniowie klas I znają już doskonale księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych oraz regulamin wypożyczania książek. Podczas dzisiejszej uroczystości pierwszaki złożyły przyrzeczenie, że będą szanować książki oraz korzystać z ich mądrości. N
XI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI GRAJEK 2026
2026-04-21
W XI Powiatowym Konkursie Piosenki "GRAJEK 2026", zorganizowanym przez Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie, uczennica klasy VIIa Maja Zakrzewska otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy.
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
2026-03-19
Dnia 19 marca 2026r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla ucz. kl. II-VIII.
Głównym celem konkursu było rozwijanie nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.
Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów, wybranych w drodze eliminacji klasowych.
KONKURS WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE
2026-03-26
Sukces uczennic naszej szkoły!
W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Żurominie, Wiktoria Nastachowska z kl. VI a zdobyła I miejsce natomiast Agata Czachorowska również z kl. VI a otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.
Laureatkom gratulujemy!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "TRADYCJE WIELKANOCNE"
2026-03-20
Agata Czachorowska, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, zdobyła II miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”. Konkurs został zorganizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów we współpracy z Pracownią Działań Twórczych KOLOR i FORMA, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 marca 2026 roku.
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
2026-04-20
20 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki – wyjątkowe święto będące wyrazem solidarności z osobami z zespołem Downa. Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele założyli dwie różne, kolorowe skarpetki jako symbol różnorodności, akceptacji i szacunku dla drugiego człowieka.
PRZEGLĄD PIOSENKI Z LAT 80.
2026-03-17
Laureatkami Przeglądu Piosenki z lat 80., zorganizowanym w Zespole Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Zawidzu Kościelnym, zostały uczennice klasy VIII B naszej szkoły:
Aleksandra Nadolska - II miejsce
Maja Zakrzewska - wyróżnienie
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
2026-03-02
Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą OSTATNICH ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH antykomunistycznego podziemia niepodległościowego Północnego Mazowsza poległym 10 czerwca 1954r.
KAZIMIERZOWI DYKSIŃSKIEMU ps. "Kruczek"
LEONOWI MALICKIEMU ps."Zygmunt"
CZEKOLADOWY AUTOBUS
2026-02-27
27 lutego naszą placówkę odwiedził "Czekoladowy Autobus", w którym prowadzone były warsztaty. Podczas zajęć uczestnicy degustowali czekoladę, rysowali swoje czekoladowe wzory, tworzyli czekoladki w foremkach, uczestniczyli w konkursie, podczas którego odgadywali zapach naturalnego nadzienia. Na zakończenie warsztatów uczestnicy spakowali swoje czekoladowe dzieła do specjalnych pudełeczek i otrzymali dyplom mistrza czekolady.
BEZPIECZNE FERIE
2026-01-12