• JASEŁKA

      2022-12-22

      Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest przedstawienie inscenizacji związanej z tym wydarzeniem zwanej Jasełkami.

      Tradycyjnie odbyły się one w naszej szkole 22 grudnia w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. Społeczność szkolna i zaproszeni goście po raz kolejny mogli zobaczyć historię związaną z narodzeniem Jezusa poprzedzoną sceną zwiastowania w wykonaniu uczniów z klas VIII i VII. Młodzi artyści wcielili się w rolę Józefa, Maryi, pasterzy, trzech króli ale nie zabrało też akcji rozgrywającej się na dworze króla Heroda.

     • Andrzejki w świetlicy szkolnej

      2022-11-29

      Tak jak każdego roku w świetlicy szkolnej nie mogło zabraknąć wróżb andrzejkowych. Zgromadziliśmy się, jak tradycja każe, 29 listopada żeby zaspokoić naszą ciekawość i odczytać przyszłość z kart, kości, szpilek, serduszek czy butów.Ten czas okazał się wspaniałą okazją do integracji zespołu świetlicowego.

     • Dzień Misia w świetlicy szkolnej

      2022-11-28

      Dla uczczenia święta ukochanej przez dzieci maskotki- pluszowego misia wychowankowie zmierzyli się w quizie dotyczącym znajomości bajek,których bohaterami są niedźwiadki oraz wiedzy na temat ciekawostek z życia niedźwiadka. Wychowankowie tworzyli swoje misie z kółeczek,przystąpili do grupowych prac plastycznych, wypełniając postaci misia wybraną technika plastyczną.Ogrom pracy dał się dzieciom we znaki ale pracę doprowadzone zostały do końca i zdobiły naszą świetlicę wywołując uśmiech na naszych twarzach.W corocznym fotograficznym konkursie "Mój pluszowy miś" wręczono cztery nagrody,które otrzymały

     • Alpaki w płockim kinie Przedwiośnie!

      2022.12.19

      Alpaki w płockim kinie Przedwiośnie brzmi niemożliwie? A jednak..... 13 grudnia klasa 8c wraz z wychowawczynią p. Dorotą Szkolmowską i p. Beatą Lejman wzięła udział w żywej lekcji z alpakami. Było to niezwykłe spotkanie z tymi egzotycznymi zwierzętami, podczas którego poznaliśmy zwyczaje tych zwierząt, mogliśmy je nakarmić i wyprowadzić na spacer. Potem wzruszaliśmy się na cudownym filmie "Bella i Sebastian", żeby ostatecznie dotrzeć do kulminacyjnego punku wyjazdu Galerii Mazovia. Tam wpadliśmy w szał zakupów. Zobaczcie sami.

     • Międzynarodowy Dzień Misia

      Oto jak nasi uczniowie z klas I-III celebrowali Międzynarodowy Dzień Misia.

      Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002roku. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego chętnie celebrowane są przez najmłodszych. Dziecięcy świat zabawek ma bardzo wiele popularnych pluszowych bohaterów: Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Mis Uszatek czy Miś Paddington.

     • UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

      2022-11-10

      Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Pielęgnować w taki sposób by nasz kraj nie porzucił tradycji i wartości „Żeby Polska była Polską….”

      10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskano niepodległość.

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

      2022-11-08

      W dniach 7-8. 11. 2022 obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najsympatyczniejszych świąt- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (ustanowiony na pamiątkę urodzin Walta Disneya). W tych dniach nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in. księżniczki, rycerzy, spidermanów, Czerwone Kapturki i czarownice.

     • WYCIECZKA KLAS VIA i IVB

      2022-10-06

      6 października 2022r. uczniowie klasy VIa oraz IVB, wraz z opiekunami-p. K.Jabłońską, B.Lejman i M.Leśkiewicz, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy pierwsze kroki skierowaliśmy w stronę Łazienek Królewskich. W przestrzeniach letniej rezydencji ostatniego króla Polski uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat czasów stanisławowskich.

     • RapPedagogia - spotkanie profilaktyczne

      2022-11-03

      W czwartek 3 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z założycielem fundacji ,, Młodzi dla Młodych” Dobromirem Makowskim.

      Projekt, z którym przyjechał do nas twórca nosi nazwę Rap Pedagogia , oparty był na muzyce hip - hop i elementach profilaktyki.

      Spotkanie podzielone zostało na dwie cześć. Pierwsza część pod tytułem ,, Dzień dobry” przeznaczona była dla klas IV-VI, druga ,, Rap Pedagogia. Masz jedno życie, powtórki nie będzie” dla uczniów klas VII-VIII.

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      2022-10-28

      Pasowanie na Ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Początek szkoły wiąże się z mnóstwem emocji, a uroczystość pasowania na pierwszoklasistę wzrusza dzieci i rodziców. 28 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły w obecności rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość została uatrakcyjniona krótkim występem małych aktorów. Następnie Pani Jolanta Pawłowska dyrektor szkoły wręczyła uczniom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Po tych wszystkich emocjach i przeżyciach wszyscy udaliśmy się do klas na słodki poczęstunek.

     • Mniej odpadów - czyste środowisko

      2022-10-26

      Uczniowie klas IV-VIII ZPO w Bieżuniu wzięli udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Starostę Żuromińskiego Mniej odpadów- czyste środowisko. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań młodzieży ekologią i ochroną środowiska, kształtowanie postaw ekologicznych i zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży powiatu, inicjowanie działań praktycznych w celu poprawy stanu środowiska - zmniejszania ilości odpadów. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie z odpadów torby na zakupy. Do etapu powiatowego komisja szkolna wybrała prace Amelii Jaskulskiej z klasy VIa i Oskara Wrony z klasy Va. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

     • ŚWIETLICA SZKOLNA

      2022-10-20

      Po zakończonych lekcjach spędzamy miło czas w świetlicy szkolnej. Korzystamy z pomocy wychowawców przy odrabianiu lekcji,bawimy się wspólnie, wykonujemy rozmaite prace plastyczne np.z wykorzystaniem darów jesieni - portret pani jesieni, kompozycje z liści,ludziki z kasztanów,jeże z papieru, rozwiązujemy ogromne krzyżówki i pamiętamy o świętach narodowych.

     • Wycieczka klasy VIII B

      2022-10-19

      W dniach 19.10 -21.10 2022r wyruszyliśmy całą klasą VIIIb w podróż na południe Polski w ramach programu "Poznaj Polskę". Wycieczka sfinansowana w całości z funduszów programowych i Gminy Bieżuń(20%). Mieliśmy okazję zwiedzać sztolnie kopalni Wieliczka, Zamek Żup Krakowskich. Drugiego dnia wjechaliśmy na Bachledówkę poznając historię tego miejsca związaną z Prymasem Wyszyńskim i Papieżem Janem Pawłem II. Spędzając później cały dzień w dolinie Strążyskiej i urokliwych miejscach samego miasta Zakopane. Trzeciego dnia żegnamy Tatry i ruszamy do Krakowa, a tam atrakcji historycznych co niemiara. Zamek na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki z hejnalistą (słyszeliśmy i widzieliśmy :-) i ta niezapomniana atmosfera miasta z tak wielką tradycją i historią. Z wycieczki wracamy z nadzieją, że uda się ruszyć w inne równie atrakcyjne strony naszego kraju, o czym na pewno powiadomimy. Dzi

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

      2022-10-13

      Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.     

       Właśnie z tej okazji 13 października 2022 roku w naszej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud, jaki wkładają w ich edukację.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • ODWIEDŹ NASZ

  • Godziny dzwonków

   Sobota 03.06.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych