• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 2023-04-24

         Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest organizowany corocznie od 1995 r. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dlaczego akurat 23 kwietnia? To data śmierci Wiliama Szekspira oraz Miguela de Cervantesa. To dwaj pisarze, którym zawdzięczamy nowoczesną literaturę.  

         W kwietniu 2023 r. biblioteka szkolna podjęła działania związane z wydarzeniem literackim, jakim jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Przygotowano gazetki ścienne mające zachęcić młodych do czytania. Na korytarzu pojawiła się ekspozycja tematyczna dla młodszych uczniów pt. "Jak powstaje książka?". W dniu obchodów Święta Książki panie bibliotekarki zorganizowały kiermasz ciast. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych proponowanych przez uczniów. Wystawce nowo zakupionych książek towarzyszyła ekspozycja prac konkursowych " Zaprojektuj okładkę ulubionej książki ". Uczniowie oraz nauczyciele dzielili się swoimi ukochanymi tytułami. Dzień upłynął nam w miłej i przyjaznej atmosferze, wśród rozmów o książkach. Naszych czytelników nie trzeba przekonywać do tego, że warto czytać. Oni wiedzą, że" kto czyta książki, żyje podwójnie". Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i okazali nam swoje wsparcie. 

     • GRA PROFILAKTYCZNA CUDER

     • 2023-04-14

         CUDER wspomaga wychowanie poprzez obniżanie lęku oraz wzmacnianie rozwoju duchowego. Gra, jak symulator życia, pozwala trenować sposoby rozwoju i uczy rozpoznawać zagrożenia. Równocześnie stanowi doskonałą okazję do rozmów na ważne i istotne w życiu młodego człowieka tematy, bo im bardziej uczeń refleksyjny tym lepiej chroniony jest przed zagrożeniami. 

          Uczniowie klas IV-VI  naszej szkoły wzięli udział w grze profilaktycznej 14 kwietnia 2023r.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2023-04-03

         W dniu 03.04.2023r. obchodziliśmy w ZPO w Bieżuniu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i Nauczyciele posiadali niebieski element ubioru jako symbol akceptacji i zrozumienia dla dzieci w spektrum autyzmu.W klasach Ib oraz IIa odbyły się lekcje,których celem było wprowadzenie uczniów w omawianą problematykę. Punktem wyjścia do rozważań była opowieść terapeutyczna Urszuli Morgi Panda Boniaopowiadająca historię małej pandy,która nie potrafiła chodzić po drzewach. Dzieci dowiedziały się,że warto pokonywać swoje słabości oraz dążyć do wyznaczonego celu.Uświadomiły sobie,że każdy człowiek jest inny,ma prawo inaczej się zachowywać.Kolejnym punktem zajęć była seria pytań i odpowiedzi oraz dyskusja o trudnościach jakie mogą napotykać na swojej drodze dzieci w spektrum autyzmu,a także sposobów wsparcia przez rówieśników w szkole.Klamrą kończącą obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było pokolorowanie przez podopiecznych Niezwykłych kolorowanek opracowanych przez Fundację Verba przedstawiających  dzieci z trudnościami w sytuacjach dnia codziennego .Mam nadzieję,że po przepracowanych zajęciach uczniowie zrozumieją, że każde dziecko jest takie samo,potrzebuje akceptacji,zrozumienia ze strony koleżanek i kolegów z klasy. 

     • Świetlicowy konkurs na bombkę

     • 2023-01-27

         W tegorocznym konkursie świetlicowym na bombkę wzięło udział ośmioro wychowanków.Materialy do prac kupione zostały dzięki uprzejmości Rady Rodziców. Ze względu problem z dokupieniem materiałów prace te rozciągnięte zostały w czasie i wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu otrzymali jednakowe upominki oraz możliwość zabrania swoich prac do domu,co okazało się dla dzieci największą nagrodą.