• Międzynarodowy Dzień Misia

     • Oto jak nasi uczniowie z klas I-III celebrowali Międzynarodowy Dzień Misia.

      Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002roku. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego chętnie  celebrowane są  przez najmłodszych. Dziecięcy świat zabawek ma bardzo wiele popularnych pluszowych bohaterów: Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Mis Uszatek czy Miś Paddington.

      Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego co dobre, ciepłe i delikatne. Nic dziwnego, że tej zabawce ustanowiono święto.

       

     • UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

     • 2022-11-10

             Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Pielęgnować w taki sposób by nasz kraj nie porzucił tradycji i wartości „Żeby Polska była Polską….” 

            10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskano niepodległość.  

           W czasie  akademii uczniowie pod kierunkiem Panów  Sławomira Kosina oraz Artura Kraśniewskiego zaprezentowali w przepiękny sposób „podróż”  naszej Ojczyzny od stacji NIEWOLA do stacji WOLNOŚĆ. Przekazane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz melodiami w wykonaniu uczennic przygotowanych prze Pana Marka Nastachowskiego co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych wyjątkowych chwil.        Serdecznie gratulujemy aktorom i muzykom wspaniałego występu! 

       

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • 2022-11-08

         W dniach 7-8. 11. 2022 obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najsympatyczniejszych świąt- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (ustanowiony na pamiątkę urodzin Walta Disneya). W tych dniach nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in. księżniczki, rycerzy, spidermanów, Czerwone Kapturki i  czarownice.  

      W bajkowym spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I-III.  Dzieci  miały okazję obejrzeć  inscenizację jednej z najpopularniejszych bajek: Czerwonego  Kapturka”. Ze skupieniem wysłuchały historii o Kopciuszku. Ponadto rozwiązywały bajkowe zagadki, pracowały w grupach zmagając się z zadaniami sprawdzającymi znajomość baśni i bajek. Ostatnim punktem programu był bajkowy pokaz mody, na który zostali zaproszeni także uczniowie klas IV-VIII, którzy tego dnia  przywdziali fantastyczne kostiumy Dzień Postaci z bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, bogacą słownictwo. Takie spotkania sprzyjają także integracji całej społeczności szkolnej. Myślę, że i dla dzieci, i dla dorosłych był to czas dobrej zabawy.  

     • WYCIECZKA KLAS VIA i IVB

     • 2022-10-06

         6 października 2022r. uczniowie klasy VIa oraz IVB, wraz z opiekunami-p. K.Jabłońską, B.Lejman i M.Leśkiewicz, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy pierwsze kroki skierowaliśmy w stronę Łazienek Królewskich. W przestrzeniach letniej rezydencji ostatniego króla Polski uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat czasów stanisławowskich.  

      Uczestniczyliśmy w jednej z proponowanych przez placówkę  lekcji muzealnych. Zwiedziliśmy Starą Oranżerię, w której znajduje się Królewska Galeria Rzeźby, zajrzeliśmy do królewskiego teatru, a niektórzy z naszych uczniów przywdziali stroje z epoki.  

      Następnie udaliśmy się do Teatru Buffo, gdzie na dwie godziny zostaliśmy porwani do magicznego świata Piotrusia Pana. Zachwyciła nas scenografia czarodziejskiej wyspy oraz pirackiego statku Kapitana Haka. Byliśmy pod wrażeniem muzyki, kostiumów i układów choreograficznych, ale największy podziw wzbudziła w nas gra młodych aktorów, którzy dosłownie latali nad sceną i naszymi głowami.  Pełni pozytywnych emocji opuściliśmy teatr i na zakończenie wycieczki wybraliśmy do restauracji, aby się posilić. Wycieczkę do stolicy uważamy za udaną.  

     • RapPedagogia - spotkanie profilaktyczne

     • 2022-11-03

          W czwartek 3 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z założycielem fundacji ,, Młodzi dla Młodych”  Dobromirem Makowskim. 

      Projekt, z którym przyjechał do nas twórca nosi nazwę Rap Pedagogia , oparty był na muzyce hip - hop i elementach profilaktyki. 

      Spotkanie podzielone zostało na dwie cześć. Pierwsza część pod tytułem ,, Dzień dobry” przeznaczona była dla klas IV-VI, druga ,, Rap Pedagogia. Masz jedno życie, powtórki nie będzie” dla uczniów klas VII-VIII. 

      Prowadzący w ciekawy  sposób zachęcał uczniów do życia wolnego od nałogów i agresji, przestrzegał przed tym, aby nie dać się oszukać tym, których nazwał ,, złodziejami marzeń” i będą namawiać do tego, by sięgać po używki.  Zwracał uwagę na to jak ważna jest asertywność , budowanie poczucia własnej wartości, szacunek do siebie i innych oraz pomoc okazywana sobie nawzajem Zachęcał też  to tego, by młodzi ludzie czytali książki, rozwijali swoje zdolności i zainteresowania. 

      Spotkanie przebiegało w atrakcyjnej formie: wykład przeplatany muzyką hip - hop i scenki - moduły profilaktyczne z czynnym udziałem uczniów. To wszystko sprawiło, że uczniowie  ze skupieniem słuchali tego, co prowadzący miał im do przekazania. 

       

       

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • 2022-10-28

         Pasowanie na Ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Początek szkoły wiąże się z mnóstwem emocji, a uroczystość pasowania na pierwszoklasistę wzrusza dzieci i rodziców. 28 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły w obecności rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość została uatrakcyjniona krótkim występem małych aktorów. Następnie Pani Jolanta Pawłowska  dyrektor szkoły wręczyła uczniom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Po tych wszystkich emocjach i przeżyciach wszyscy udaliśmy się do klas na słodki poczęstunek.