• SUKCESY W LEONIADZIE POLONIOSTYCZNO-HISTORYCZNEJ

     • 2023-05-10

         Konkurs  „ LEONIADA 2023” rozstrzygnięty  - nasze uczennice na podium 

                10 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły  wzięli udział podsumowaniu kolejnej III edycji  „Leoniady”,  czyli zespołu międzyszkolnych konkursów interdyscyplinarnych dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa Leona Wetmańskiego  w Sierpcu 

              Tegorocznymi  laureatkami Leoniady”  polonistyczno-historycznej zostały uczennice klasy 8 c:  Maja Grześkiewicz , która zajęła I miejsce oraz Anna Dobrosielska, która została laureatką III miejsca. 

           Wszystkim uczestnikom , a szczególnie nagrodzonym finalistkom serdecznie gratulujemy. 

     • Dzień Ziemi

     • 2023-05-17

        22 kwietnia  miliony ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy wszystkich i młodych i tych trochę starszych.

        Nasza szkoła już od kilku lat aktywnie uczestniczy w różnych akcjach mających na celu dbałość o naszą małą ojczyznę.

        W tym roku nauczyciele i uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie wykonywali plakaty związane z tematyką tegorocznych Dni Ziemi „Ziemia na krawędzi”, szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątamy dla Polski”, uczniowie i nauczyciele mieli na sobie zielone elementy garderoby lub inne zielone gadżety.

      Ewa Grabowska

     • 232. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • 2023-04-28

         W piątek, 28 kwietnia 2023 roku, obchodziliśmy w naszej szkole 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. Czyniła z Rzeczypospolitej Polskiej monarchię konstytucyjną. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

         Zrównała w prawach politycznych mieszczan i szlachtę, a chłopi otrzymali ochronę państwa.

         Jej uchwalenie było wielkim wydarzeniem, nie tylko w dziejach Polski, ale także w dziejach świata.

         W związku z tym uczciliśmy to święto uroczystą akademią pod hasłem: ,,Święta miłości kochanej Ojczyzny…”. Uczniowie klas : VIII c, VII a, VI a, V b pod kierunkiem p. Agnieszki Sochackiej, p. Marii Leśkiewicz, p. Doroty Szkolmowskiej, p. Marka Nastachowskiego przygotowali montaż słowno- muzyczny, by jak najwierniej oddać atmosferę tamtych lat. Ciekawymi akcentami były: scenka obrazująca obrady Sejmu Wielkiego oraz film, ukazujący przebieg uchwalenia Konstytucji 3 Maja .

         Oto krótka fotorelacja .

     • Warsztaty edukacyjne w Zakątku Odkrywców

     • 2023-04-26

         W dniu 26 kwietnia 2023r. klasy Ib oraz IIa wybrały się na wycieczkę autokarową do Zakątka Odkrywców w Starym Boryszewie.Dzieci oglądały eksperymenty naukowe,następnie z niewielką pomocą instruktorów samodzielnie wykonały maskotkę misia.Po pracy przyszedł czas na odpoczynek, uczniowie wypili pyszny, zdrowy soczek.Kolejnym punktem zajęć było upiększenie misiowych maskotek aby,każda z nich była jedyna w swoim rodzaju,niepowtarzalna.Czas bardzo szybko upłynął,trzeba było wracać do domu.Dzieci powróciły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 2023-04-24

         Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest organizowany corocznie od 1995 r. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dlaczego akurat 23 kwietnia? To data śmierci Wiliama Szekspira oraz Miguela de Cervantesa. To dwaj pisarze, którym zawdzięczamy nowoczesną literaturę.  

         W kwietniu 2023 r. biblioteka szkolna podjęła działania związane z wydarzeniem literackim, jakim jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Przygotowano gazetki ścienne mające zachęcić młodych do czytania. Na korytarzu pojawiła się ekspozycja tematyczna dla młodszych uczniów pt. "Jak powstaje książka?". W dniu obchodów Święta Książki panie bibliotekarki zorganizowały kiermasz ciast. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych proponowanych przez uczniów. Wystawce nowo zakupionych książek towarzyszyła ekspozycja prac konkursowych " Zaprojektuj okładkę ulubionej książki ". Uczniowie oraz nauczyciele dzielili się swoimi ukochanymi tytułami. Dzień upłynął nam w miłej i przyjaznej atmosferze, wśród rozmów o książkach. Naszych czytelników nie trzeba przekonywać do tego, że warto czytać. Oni wiedzą, że" kto czyta książki, żyje podwójnie". Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i okazali nam swoje wsparcie. 

     • Świetlicowy konkurs na zakładkę do książki

     • 2023-04-24

         Konkurs na zakładkę do książki to już świetlicowa tradycja, którą pielęgnujemy co roku przy okazji Światowego Dnia Książki. Od 20 - 24 kwietnia wychowankowie świetlicy biorący w nim udział z wielką dbałością i kreatywnością tworzyli swoje dzieła. Wszyscy dysponowali tym samym materiałem i wykonywali prace tą samą techniką. Gotowym pracom został nadany numerek identyfikacyjny. Jury w składzie p.Beata Rochowicz i p. Anna Gadomska przyznało następujące nagrody:

      I miejsca1. Stempkowska Zuzanna kl.IIa  2. Nastachowska Wiktoria kl.IIIa  3.Przybułek Zuzanna kl.IIIb

      II miejsca1. Błaszczak Natalia kl.IIa  2. Zakrzewska Aleksandra kl.IIIa

      III miejsca1.Talarowska Anna kl.IIa  2. Marczak Maja kl.IIa  3. Redes Nikola kl.IIIa

      Drobne koszty związane z  nagrodami dla uczestników konkursu pokrył Samorzad Uczniowski.

     • GRA PROFILAKTYCZNA CUDER

     • 2023-04-14

         CUDER wspomaga wychowanie poprzez obniżanie lęku oraz wzmacnianie rozwoju duchowego. Gra, jak symulator życia, pozwala trenować sposoby rozwoju i uczy rozpoznawać zagrożenia. Równocześnie stanowi doskonałą okazję do rozmów na ważne i istotne w życiu młodego człowieka tematy, bo im bardziej uczeń refleksyjny tym lepiej chroniony jest przed zagrożeniami. 

          Uczniowie klas IV-VI  naszej szkoły wzięli udział w grze profilaktycznej 14 kwietnia 2023r.

     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

     • Od 6 marca 2023r. rusza rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu. Wnioski można składać w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Wnioski dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły zpobiezun.edupage.org (w zakładce dokumenty -> Przedszkole)

      Harmonogram rekrutacji:
      Od 6.03.2023r. do 29.03.2023r. - składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola.
      Od 30.03.2023r. do 06.04.2023r. - weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną.
      07-04-2023r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

      Harmonogram postępowania uzupełniającego:
      Od 24.04.2023r. do 12.05.2023r. - składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola.
      Od 15.05.2023r. do 19.05.2023r. - weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną.
      22.05.2023r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i nizakwalifikowanych.

      Dokumenty do pobrania:

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2023-04-03

         W dniu 03.04.2023r. obchodziliśmy w ZPO w Bieżuniu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i Nauczyciele posiadali niebieski element ubioru jako symbol akceptacji i zrozumienia dla dzieci w spektrum autyzmu.W klasach Ib oraz IIa odbyły się lekcje,których celem było wprowadzenie uczniów w omawianą problematykę. Punktem wyjścia do rozważań była opowieść terapeutyczna Urszuli Morgi Panda Boniaopowiadająca historię małej pandy,która nie potrafiła chodzić po drzewach. Dzieci dowiedziały się,że warto pokonywać swoje słabości oraz dążyć do wyznaczonego celu.Uświadomiły sobie,że każdy człowiek jest inny,ma prawo inaczej się zachowywać.Kolejnym punktem zajęć była seria pytań i odpowiedzi oraz dyskusja o trudnościach jakie mogą napotykać na swojej drodze dzieci w spektrum autyzmu,a także sposobów wsparcia przez rówieśników w szkole.Klamrą kończącą obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było pokolorowanie przez podopiecznych Niezwykłych kolorowanek opracowanych przez Fundację Verba przedstawiających  dzieci z trudnościami w sytuacjach dnia codziennego .Mam nadzieję,że po przepracowanych zajęciach uczniowie zrozumieją, że każde dziecko jest takie samo,potrzebuje akceptacji,zrozumienia ze strony koleżanek i kolegów z klasy. 

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     • 2023-03-16

         W czwartek 27 marca 2023 roku najmłodsi uczniowie  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować. Od tego momentu uczniowie klasy 1a i 1b stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. 

         Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, koleżanki i koledzy z klasy III a i VIIIc zaprezentowali przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”, które wprowadziło nas w zaczarowany świat baśni. Aktorzy przepytali małych widzów ze znajomości literatury dziecięcej. Pierwszoklasiści egzamin zdali śpiewająco i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Nadszedł czas na uroczyste ślubowanie pod przewodnictwem Pani Książki. Po przyrzeczeniu nastąpił najważniejszy moment uroczystości-  pasowanie na czytelnika 

         Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. 

     • Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej

     • 2023-02-07

      "W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale"

      Wychowankowie świetlicy szkolnej, w wykonanych przez siebie maskach, balem z konkursami uroczyście pożegnali czas karnawałowych szaleństw. Pociągi, solowe popisy przed kolegami, kółeczka przeplatane konkursami tańca na gazecie czy tańca z balonami zostawiły po sobie niezapomniane wrażenia.

     • Little Red Riding Hood

     • 2023-02-08

      "Little Red Riding Hood" w wykonaniu klasy VIIIc

         W ramach doskonalenia umiejętności językowych oraz szerzenia nauki języki angielskiego8 i 9 lutego uczniowie klasy VIIIc przedstawili  inscenizację bajki Czerwony Kapturek w języku angielskim. Widzami były przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas naszej szkoły. Występ zrobił ogromne wrażenie na widzach. Wszystkim bardzo podobała się gra młodych aktorów oraz piękna scenografia, którą uczniowie przygotowali własnoręcznie. Spójrzcie sami.

     • Świetlicowy konkurs na bombkę

     • 2023-01-27

         W tegorocznym konkursie świetlicowym na bombkę wzięło udział ośmioro wychowanków.Materialy do prac kupione zostały dzięki uprzejmości Rady Rodziców. Ze względu problem z dokupieniem materiałów prace te rozciągnięte zostały w czasie i wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu otrzymali jednakowe upominki oraz możliwość zabrania swoich prac do domu,co okazało się dla dzieci największą nagrodą.